Бой между фенове беляза финала за Купата на Чехия между Виктория

...

Масов бой след финала за Купата на Чехия

Бой между фенове беляза финала за Купата на Чехия сред Виктория (Пилзен) и Спарта (Прага). Грознитe подиуми се разиграха преди награждаването. След триумфа на столичани с 2:1 последователи на двата тима нахлуха на терена и влязоха в ръкопашни битки. Наложи се и намесата на полицията, а публичната телевизия CT сподели свои кореспонденти, замеряни със сгъваеми столове.

Мачът се игра на " Доосан Арена " в Пилзен, само че това не оказа помощ на домакините. В 79-ата минута Сампсън Дуех от Виктория си означи автогол, а в 85-ата неговия сътрудник Павел Сулц получи червен картон. Все отново в 87-ата минута Томаш Хори изравни, само че в добавеното време Велко Бирманчевич донесе купата във витрината на отбора от столицата на Чехия.

Само преди няколко дни Спарта (Прага) победи и с шампионската купа за втори следващ път с победа с 5:0 над Млада Болеслав.